hlavní strana    
 

Stránka věnovaná fotočlánkům o toulkách po zemích českých

 
Liběna Stiebitzová - SLAVKOVSKÝ LES
vydáno: 10.02.2015
web autora


Pohoří Slavkovský les leží mezi Českým Lesem a Krušnými horami, od kterých jej odděluje sokolovská pánev a řeka Ohře. Celá oblast Slavkovského lesa je chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyšší vrchol Slavkovského lesa, Lesný (dříve Špičák), má necelých 1000 m, konkrétně 983 m. Výlety do Slavkovského lesa můžete podniknout nejlépe z Lázní Kynžvart, nebo z Mariánských Lázní. V centru Slavkovského Lesa se pak nachází zajímavá osada Kladská, kde stojí za vidění stylový lovecký zámeček, jinak je zde jen pár domků a pro výletníky je zde výborná možnost k občerstvení ve dvou restauracích. V okolí je několik rybníků, nejznámějšími jsou Kladská a Mýtský rybník. Nedaleko je také úžasná technická památka Dlouhá stoka - vodní kanál vybudovaný v 16. století. Slavkovský les patří ke klidnějším lokalitám, nikoliv však proto, že by zde nebylo co k vidění, ale pro svoji odlehlou polohu. Kdo si sem ale najde cestu, rád se sem za krásami přírody vrací. V zimě nabízí oblast Slavkovského Lesa velmi dobré podmínky pro běžkaře. A toulky zimním Slavkovským lesem na sněžnicích Vám zase dodají pocit ryzího dobrodružství, máte jedinečnou možnost pozorovat početná stáda srnčí a jelení zvěře, procházet krásnými lesy, kochat se dalekými výhledy na Krušné hory na jedné straně a na Český les na straně druhé. Mimo zimu si tady přijou na své pěšáci i cyklisté, výběr tras výletů je nesmírně široký.

VYRÁŽÍME  - Liběna Stiebitzová
VYRÁŽÍME - Naše dvoudenní zimní výprava do Slavkovského lesa začíná u Lazů. Připnuli jsme sněžnice a hurá zimního království!

ZAVÁTÁ CESTA - Liběna Stiebitzová
ZAVÁTÁ CESTA - Dnes jsme na této cestě první

CESTOU NECESTOU - Liběna Stiebitzová
CESTOU NECESTOU - Výhodou putování na sněžnicích je možnost podívat se do míst, kam by se člověk dostal pěšky či na běžkách s velkými obtížemi.

LOUKA - Liběna Stiebitzová
LOUKA - Drny ostřice, zaváté sněhem, vytvářejí nádhernou strukturu.

KORYTO POTOKA - Liběna Stiebitzová
KORYTO POTOKA - Zasněžené koryto menšího potoka, který protíná louky za Lazy

ZA SLUNCEM - Liběna Stiebitzová
ZA SLUNCEM - Cesta přes sněhové pláně k zalesněné části Slavkovského lesa

LESNÍ CESTA - Liběna Stiebitzová
LESNÍ CESTA - Ve Slavkovském lese potkáte spíše jelení a srnčí zvěř, než lidi. Zvířecích stop je všude kvantum, jen se v nich vyznat!

BÍLÝ LES - Liběna Stiebitzová
BÍLÝ LES - Blížíme se k vrcholu Lesného (983 m). Les okolo nás je bílý nadvakrát - je tu pořádná nadílka sněhu a stromy jsou obalené jinovatkou.

JINOVATKA - Liběna Stiebitzová
JINOVATKA - Jinovatka se krásně blyští v poledním slunci

SKÁLY - Liběna Stiebitzová
SKÁLY - Ve Slavkovském lese najdete spoustu krásných kamenů a skalních útvarů

VRCHOLOVÁ KNIHA - Liběna Stiebitzová
VRCHOLOVÁ KNIHA - Schránka na vrcholovou knihu na Lesném (983 m)

OBRÁZEK - Liběna Stiebitzová
OBRÁZEK - Obrázek víly (asi) na nejvyšším vrcholu Slavkovského lesa.

VRCHOL LESNÉHO - Liběna Stiebitzová
VRCHOL LESNÉHO - Na vrcholu Lesného přibyl v poslední době altán pro turisty

OZDOBENÝ STROMEK - Liběna Stiebitzová
OZDOBENÝ STROMEK - Vánoční čas tady připomíná ozdoba na malém smrčku

VÝHLED NA DYLEŇ - Liběna Stiebitzová
VÝHLED NA DYLEŇ - Z nejvyššího vrcholu Slavkovského lesa, Lesného (983 m) není bohužel žádný impozantní výhled. Vzrostlý les brání výhledům do okolí, jen výhled jižním směrem na vrchol Dyleně zůstal.


  hlavní strana